• EIZO ColorEdge CG2700X - monitor LCD 27", 4K, 3840 x 2160, ColorEdge, zintegrowany kalibrator

ColorEdge CG2700X Monitor LCD 27" do zarządzania kolorem Flagowy, 27-calowy monitor ColorEdge nowej generacji. Oferuje rozdzielczość 4K UHD (3840 x 2160), jasność na poziomie 500 cd/m2 oraz obsługę HDR. Przeznaczony dla profesjonalistów w dziedzinach takich jak edycja wideo, projektowanie gier, fotografia i nie tylko.

12949.21
Shipping within 24 hours
Shipment price 0
Skontaktuj się z nami 0
EAN 4995047063643

Zamówienie telefoniczne: 225600000

Leave your phone

image

ColorEdge CG2700X jest jednym z flagowych modeli najnowszej generacji monitorów ColorEdge do zarządzania kolorem. Oferuje m.in. obsługę standardu HDR i sygnałów USB-C, wbudowany kalibrator oraz zupełnie odmienioną obudowę.

 

Rozdzielczość 4K UHD

ColorEdge CG2700X wyświetla obraz w rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160), a więc czterokrotnie wyższej niż standardowa rozdzielczość full HD. Ekran o przekątnej 27 cali zapewnia obszerną przestrzeń roboczą do przeglądania treści w natywnej rozdzielczości 4K lub treści w pełnej rozdzielczości full HD razem z paskami narzędzi i innymi oknami. Dzięki temu monitor idealnie nadaje się do edytowania materiałów wideo, tworzenia grafiki 3D, projektowania gier, fotografii i innych zastosowań kreatywnych.

image

UPROSZCZONE OKABLOWANIE


Wygodne połączenie kablem USB-C

Dzięki obsłudze USB-C monitor może wyświetlać obrazy wideo, przesyłać sygnały USB i dostarczać zasilanie do podłączonego urządzenia (np. laptopa lub tabletu). Wielofunkcyjny charakter połączenia USB-C znacznie ułatwia przenoszenie się między stacjami roboczymi i pracę zdalną.

image

 

Dostarczanie zasilania

CG2700X potrafi ładować laptopa (np. MacBooka Pro) z mocą do 94 W. Nie potrzebujesz więc osobnego zasilacza, który zajmuje miejsce na biurku lub w torbie.

image

Stabilne połączenie z siecią

Ponieważ jest to coś, czego brakuje w wielu nowoczesnych laptopach, monitor wyposażono we wbudowany port LAN pozwalający uzyskać stabilne przewodowe połączenie z siecią. Po podłączeniu laptopa przez złącze USB-C monitor zapewnia dostęp do sieci, co umożliwia m.in. udostępnianie plików, zdalną postprodukcję i sieciowe zarządzanie kolorem z programem ColorNavigator Network.

image

PRECYZYJNE ZARZĄDZANIE KOLOREM


Wbudowany kalibrator

imageProdukty z serii ColorEdge były pierwszymi monitorami na rynku wyposażonymi we wbudowany kalibrator. Kalibrator oferowany w modelu CG2700X automatycznie przeprowadza kalibrację monitora w zadanych odstępach czasowych. Dzięki temu nie trzeba kupować osobnego sprzętu kalibracyjnego, by zapewnić idealne odwzorowanie kolorów. Ponadto czujnik udoskonalono w taki sposób, by po wysunięciu na ekran nie zasłaniał widoku i nie przeszkadzał w normalnej pracy.

W trakcie kalibracji nie powinno się pracować z kolorami, ponieważ ustawienia barwne ekranu będą się zmieniać.

 

ColorNavigator 7: oprogramowanie do zarządzania kolorem

imageAby zapewnić wierne odwzorowanie kolorów, należy przeprowadzać regularną kalibrację monitora. Autorskie oprogramowanie EIZO ColorNavigator 7 to precyzyjne i intuicyjne w obsłudze rozwiązanie przeznaczone do zarządzania kolorem. Umożliwia m.in. stworzenie harmonogramu automatycznej kalibracji, jednoczesną kalibrację wszystkich trybów wyświetlania obrazu oraz przeprowadzenie korelacji z zewnętrznymi czujnikami. Dane kalibracji zapisywane są w monitorze zamiast w systemie operacyjnym, dzięki czemu użytkownik nie musi powtarzać kalibracji, gdy korzysta z innego komputera.

Odtwarzacz video
00:00
    
00:04

 

Dowiedz się więcej o programie ColorNavigator 7

 

ColorNavigator Network: oprogramowanie do kontroli jakości

ColorNavigator Network to narzędzie umożliwiające scentralizowaną kontrolę jakości wszystkich monitorów z serii ColorEdge. Doskonale sprawdzi się w studiach, drukarniach i wszędzie tam, gdzie wiele osób pracuje nad wspólnymi projektami. Po zainstalowaniu na stacji roboczej oprogramowania NetAgent lub ColorNavigator 7 administrator może zdalnie zarządzać wieloma monitorami ColorEdge z poziomu przeglądarki internetowej. ColorNavigator Network znajduje się na bezpiecznym serwerze w chmurze, w związku z czym klient nie musi ponosić kosztów zakupu i utrzymania własnego serwera.

image

ZAAWANSOWANA REPRODUKCJA KOLORÓW


Odwzorowanie barw pod kątem standardów branży

imageColorEdge CG2700X odtwarza 98% przestrzeni DCI-P3 stosowanej w kinematografii cyfrowej, a także 99% przestrzeni Adobe RGB. Szeroki gamut kolorów zapewnia również wierną reprodukcję całych przestrzeni barwnych CMYK (ISO-coated i US web-coated) używanych w druku. Monitor obsługuje też standard transmisyjny BT.2020.

 

Wierne odtwarzanie kolorów dzięki tabeli 3D LUT

imageW modelu CG2700X wykorzystano tabelę 3D LUT, która indywidualnie dopasowuje kolory, pobierając dane z trójwymiarowej tabeli RGB. Tabela 3D LUT korzysta z oferowanej przez oprogramowanie ColorNavigator 7 funkcji emulacji i imituje filmowy wygląd obrazu, co pozwala twórcom sprawdzić, jak będzie wyglądał ich produkt dla odbiorcy końcowego. Ponadto tabela 3D LUT poprawia mieszanie barw RGB, które odgrywa istotną rolę w odtwarzaniu odcieni szarości.

 

Jednoczesne wyświetlanie kolorów z palety 10-bitowej

Odbierając sygnał wejściowy ze złącza DisplayPort lub HDMI, monitor może wyświetlać 10-bitowy* obraz z 16-bitowej tabeli LUT (ponad miliard kolorów jednocześnie, a więc 64 razy więcej niż w przypadku tabeli 8-bitowej). Zapewnia to płynne przejścia tonalne i mniejszy współczynnik Delta-E między sąsiadującymi kolorami.

image

*Do wyświetlania obrazów 10-bitowych potrzebne są karta graficzna i oprogramowanie obsługujące wyjściowe sygnały 10-bitowe. W przypadku sygnału HDMI potrzebne jest również urządzenie z obsługą DeepColor.

 

Szeroki wybór trybów pracy

imageMonitor oferuje predefiniowane tryby pracy, w których przestrzeń barwną i wartości gamma dopasowano do standardów DCI-P3, BT. 709 i BT. 2020. Do oglądania treści HDR dostępne są natomiast tryby DCI i BT. 2100 (dla krzywych PQ) oraz BT. 2100 (dla krzywych HLG). Wbudowany kalibrator pozwala dopasować i utrzymać poziom jasności dla poszczególnych trybów.

 

POSTPRODUKCJA


Obsługa standardu HDR

ColorEdge CG2700X ma ekran o wysokiej jasności 500 cd/m2. Obsługuje krzywe HLG (Hybrid Log-Gamma) i PQ (Perceptual Quantization), które pozwalają wyświetlać i edytować treści wideo w standardzie HDR (High Dynamic Range). Korzystając ze zoptymalizowanych krzywych gamma, monitor jest w stanie odtwarzać obrazy w sposób dużo bardziej zbliżony do percepcji ludzkiego oka niż w przypadku standardu SDR (Standard Dynamic Range). Dzięki temu twórcy mogą edytować obrazy wyświetlane z szeroką rozpiętością tonalną, mając pewność, że będą gotowe na dalsze etapy edycji czy color gradingu.

Odtwarzacz video
00:00
    
00:10

 

Dowiedz się więcej o technologii HDR

 

Reprodukcja prawdziwej czerni

imageZgodnie ze standardem DCI monitor oferuje wysoki kontrast 1450:1*. Umożliwia to wyświetlanie „prawdziwych" czerni, które z reguły są trudne do osiągnięcia w typowych monitorach LCD. Nawet przy patrzeniu na ekran z boku w słabo oświetlonym studio ciemne tony zachowują swoją głębię.

* Typowa wartość, gdy dla ustawienia DUE Priority wybrano opcję „Brightness".

 

Funkcja DCI-4K Cropping

CG2700X oferuje funkcję DCI-4K Cropping, która wyświetla sygnał DCI 4K (4096 x 2160), przycinając obraz do natywnej rozdzielczości panelu 4K UHD (3840 x 2160). Użytkownik może zdecydować, czy obraz ma zostać wyśrodkowany, przycięty z prawej czy przycięty z lewej.

image

 

Interpolacja metodą najbliższego sąsiada

Przy skalowaniu obrazu monitor może stosować interpolację metodą najbliższego sąsiada (ang. nearest neighbor interpolation). Podczas powiększania obrazu monitor kopiuje najbliższe piksele, aby zachować wierność barw. Po wyłączeniu tej opcji stosowana będzie metoda interpolacji, która wyważa przejścia tonalne sąsiadujących pikseli, aby uzyskać płynne odcienie. Korzystając z menu OSD monitora, użytkownik może z łatwością wybrać metodę interpolacji odpowiednią dla danego projektu, tak aby przy skalowaniu obrazu do rozdzielczości 4K treści wyświetlały się prawidłowo.

 

Ostrzeżenie dotyczące luminancji

ColorEdge CG2700X może pokazać obszary ekranu, których nie da się prawidłowo wyświetlić przy aktualnie ustawionym poziomie jasności. Zaznaczone są na żółto lub różowo. Funkcja ta działa dla jasności 300, 500, 1000 i 4000 cd/m2.

image image
Ostrzeżenie wyłączone Ostrzeżenie włączone

 

Zbliżenie dla obrazów 4K

CG2700X pozwala powiększyć wybrany obszar ekranu, aby obejrzeć detale i sprawdzić ostrość obrazu. Funkcję zbliżenia można szybko włączyć za pomocą przycisków z przodu monitora.

image

 

Tryb Gamut Warning

CG2700X oferuje specjalny tryb pracy Gamut Warning. Po jego wybraniu monitor wykrywa obszary obrazu BT.2020, których nie da się odtworzyć w standardzie BT. 709, i konwertuje je do odcieni szarości. Do dyspozycji użytkownika jest też tryb BT. 709 Clipping, który pozwala oglądać obrazy BT. 2020 w przestrzeni kolorów BT. 709 i pokazuje, jak będą się wyświetlały w telewizji HDTV.

image

 

Automatyczna regulacja ustawień barwnych

CG2700X oferuje funkcję synchronizacji sygnału, która automatycznie dopasowuje ustawienia monitora (m.in. zakres sygnału wejściowego i format kolorów na wejściu) do odbieranego sygnału wideo, tak aby parametry kolorów były spójne w trakcie całej postprodukcji.

 

STABILNE WYŚWIETLANIE OBRAZU


Regulacja krzywej gamma dla każdego monitora osobno

Krzywa gamma jest regulowana dla każdego monitora ColorEdge z osobna w fabryce EIZO w Japonii. Robi się to, mierząc wartości gamma dla każdego z kolorów podstawowych RGB (czerwony, zielony, niebieski) w skali 0-255, a następnie korzystając z 16-bitowej tabeli barw Look-Up Table (LUT) monitora, aby wybrać najbardziej pasujące odcienie.

image

 

Błyskawiczna stabilizacja koloru

Typowy monitor LCD potrzebuje około 30 minut, aby osiągnąć stabilny poziom jasności, chromatyczności i odcieni. Modelowi CG2700X pełna stabilizacja kolorów zajmuje zaledwie trzy minuty. Niezależnie od tego, czy jesteś w studio, czy zabierasz monitor w plener, przystąpienie do pracy zajmie tylko chwilę.

image

 

Stabilny obraz dzięki sztucznej inteligencji

imageNa kolory i jasność monitora LCD mogą wpływać wahania temperatury w otoczeniu oraz temperatury samego urządzenia. Modele z serii ColorEdge CG wyposażono we wbudowany czujnik, który wykrywa zmiany temperatury i dopasowuje przejścia tonalne, kolory, jasność i inne ustawienia monitora tak, aby obraz cały czas wyświetlał się prawidłowo. Algorytm wykorzystywany przez sztuczną inteligencję (AI)* w modelu CG2700X umożliwia wykrywanie temperatury i regulację ustawień nawet przy wysokim poziomie jasności.

*Patent nr 6723964.

 

Jednolity obraz na całej powierzchni

Monitory LCD często wykazują wahania jasności i chromatyczności obrazu w różnych częściach ekranu. Aby temu zapobiec, monitor CG2700X wyposażono w autorską technologię EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer), która koryguje odchylenia odcieni na całym ekranie, zapewniając stabilne wyświetlanie obrazu.

image
Grafika ma charakter poglądowy; rzeczywiste rezultaty zastosowania funkcji DUE będą się różnić w zależności od modelu monitora i środowiska.

 

KOMFORT UŻYTKOWANIA


Obudowa z ażurowego metalu

Dla modelu CG2700X zaprojektowano zupełnie nową obudowę, której tylna część została wykonana z metalu z ażurowym wzorem. Obecność otworów zapewnia lepszy przepływ powietrza, co pozwala chłodzić monitor bez użycia hałaśliwego wentylatora. Umieszczona z tyłu rączka ułatwia przenoszenie monitora.

image

 

Kaptur ochronny

imageDo monitora CG2700X dołączono specjalny kaptur zapobiegający odbijaniu się światła od powierzchni ekranu. Jest on wyjątkowo lekki i składa się tylko z jednego elementu, montowanego magnetycznie.

 

Praktyczna stopka

Monitor wyposażony jest w stopkę, która pozwala swobodnie regulować wysokość ekranu, nachylać go i obracać. Ma również wygodny mechanizm zwalniający, dzięki któremu można jednym ruchem odłączyć ekran od podstawki.

image

 

Szeroki wybór złączy

ColorEdge CG2700X wyposażono w złącza wejściowe DisplayPort, HDMI i USB-C. Oprócz tego monitor ma wbudowane cztery porty USB-A (dwa w standardzie 3.1 Gen 1 i dwa w standardzie 2.0) umożliwiające podłączenie urządzeń peryferyjnych.

image

GWARANCJA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI


5-letnia gwarancja producenta

CG2700X 5_lat_gwarancjiobjęty jest 5-letnią gwarancją producenta na wszystkie komponenty monitora, łącznie z panelem LCD*. Oferowanie klientom tak długiej gwarancji jest możliwe dlatego, że produkty EIZO powstają w fabrykach firmy, co pozwala na ścisłą kontrolę jakości i zapewnienie trwałości każdego monitora.

*Maksymalny czas użytkowania: 30 tys. godzin.

 

Ekran wolny od świecących pikselizero_bright_pixel

Producent daje gwarancję na zero martwych pikseli w modelach ColorEdge przez sześć miesięcy od daty zakupu.

 

Gwarancja jasności i koloru

Poziom jasności i kolorów dla modelu CG2700X objęty jest gwarancją do 10 tys. godzin pracy od daty zakupu.

Jasność monitora musi być ustawiona na poziomie co najmniej 120 cd/m2 lub więcej, a temperatura kolorów na poziomie 5000 - 6500 K.

There is currently no comments or ratings for this product.
  • We recommend